"Ei saa aru" on podcast inimeseks olemisest ja tehnoloogiast. Proovime koos aru saada, kuidas toimivad inimsuhted, kosmosetehnika, muusika, teadvus, jalgrattad, emotsioonid, ühiskond, tehisintellekt, laste kasvatamine, krüptoraha, jne.

Lisa meid oma podcasti äpis:

Kui sa ka ei saa millestki aru, siis anna aga teada:

Hiljutised osad:

"56: Nanomeetrid", Tue, 13 Oct 2020

Teemad:

  1. Kosmose uudised
  2. Kallis kohv ja odav kohv
  3. Agha Mohammad Khan tegi vea
  4. Ajalugu
  5. Wikipedias sugulaseks kirjutamise trikk
  6. Muusika challenge V2 I-V-vi-IV
  7. Apple ja Intel

Viited:

"55: Kahvel vasakus käes", Sun, 13 Sep 2020

Teemad:

  1. Intro
  2. Vatitikuga ninaneelust proovi võttev robot
  3. Neuralink
  4. Kurzgesagt
  5. Kahtlane toode
  6. Süsinik-14 teemant energiaallikas
  7. Juhtmeta laadimine
  8. Lõpp

Viited:

"54: Auto-tune'ida või mitte?", Tue, 25 Aug 2020

Teemad:

  1. Hääleharjutused James’ilt
  2. Põristamine
  3. Instrumenditrikid
  4. Kas auto-tune’ida või mitte?
  5. Eesti Laulule?
  6. Uus Marsi kulgur – Perseverance
  7. SpaceX Starship
  8. Masinõppega selfie-käed alla
  9. USA spordipubliku probleem
  10. Soovitus podcastikuulajatele

Viited:

"53: Järgmine küsimus", Mon, 03 Aug 2020

Teemad:

  1. Intro
  2. Uneinerts
  3. Küsimused!
  4. Räme külm või rõve palav?
  5. Millise intrumendiga tahaks esitada millist lugu?
  6. Mida mõtleb see, kes metsa prügi viib?
  7. Miks sõita rattaga käed lahti, kui midagi käes pole?
  8. Kuidas sa tead, kas sa oled õiglane?
  9. Mis on kõige vanem asi, mida sa kasutad?
  10. Miks sa veel vegan pole?
  11. Mis oleks kõige lahedam maailmalõpp?
  12. Miks inimesed oma vigadest ei õpi?
  13. Kas alkohol on halb?
  14. Kas konservatiivid ja liberaalid lepivad kunagi ära?
  15. Kuidas kõige kiiremini kuulsaks saada?

Viited:

"52: Ühisjooks", Mon, 20 Jul 2020

Teemad:

  1. Intro
  2. Vibrami jooksutossud
  3. Trennijutud
  4. Suur Twitteri häkk
  5. Suur telefonikõne segadus
  6. Lõpp

Viited:

"51: Karju oma näoga", Mon, 13 Jul 2020

Teemad:

  1. Intro
  2. Treeningud
  3. Eestisse saab UK-st karantiinita
  4. Palun ameerika mägedel mitte karjuda
  5. Animatsioon igast Covid-19 surmast
  6. Kas Hennole meeldib autoga sõita?
  7. Kuidas Hennole Lottemaal meeldis?
  8. Cringe
  9. Lõpp

Viited:

"50: Naatrium ja kloor", Wed, 08 Jul 2020

Teemad:

  1. Intro
  2. Kas sa trenni tegid?
  3. Keeleõppesse langenud
  4. väike My kolmes keeles
  5. Kallid pulmad = lühem abielu
  6. Sool – hea või halb?
  7. Lõpp

Viited:

"49: Erinevad infoteekonnad", Wed, 01 Jul 2020

Teemad:

  1. Lotte laulud
  2. Vokaalne dünaamilisus
  3. Muumioru lood
  4. Kõhulihased 2 nädalaga
  5. Tulemused
  6. Seda sõna võiks mitte öelda
  7. Kas me oleme targemaks muutunud?

Viited:

"48: Erlenmeyeri kolb", Mon, 22 Jun 2020

Teemad:

  1. Reovesi Tallinnas
  2. Madu akna taga
  3. Isehakanud maskiga kohvritassija
  4. Uued Apple’i tuuled
  5. Kõhulihaste trenn: esimene nädal
  6. Lõpp

Viited:

"47: Kivid ja kilod", Tue, 16 Jun 2020
"46: Laamad jäid terveks", Mon, 08 Jun 2020
"45: Kas kass magab?", Tue, 02 Jun 2020
"44: Juhtmeid täis sahtlid", Tue, 19 May 2020
"43: Koopa-sound", Mon, 11 May 2020
"42: Boots and cats", Sun, 03 May 2020
"41: Tuhat väikest kolli", Mon, 27 Apr 2020
"40: Konnadetektiiv", Mon, 13 Apr 2020
"39: Rahustav hääl", Tue, 31 Mar 2020
"38: Kajakamber", Mon, 23 Mar 2020
"37: Pandeemia", Mon, 16 Mar 2020
"36: Viirus", Tue, 11 Feb 2020
"35: Kuule", Tue, 28 Jan 2020
"34: Kvant", Thu, 16 Jan 2020
"33: Moraalselt kahtlane", Mon, 30 Dec 2019
"32: Tehisintellekti võimalikud ohud", Sun, 08 Dec 2019
"31: Alternatiivajalugu", Thu, 21 Nov 2019
"30: Sport", Wed, 13 Nov 2019
"29: Kes laulusõnu kuulab?", Sun, 22 Sep 2019
"28: Jalgratta leiutamine", Sat, 07 Sep 2019
"27: Kadunud lennuk", Sun, 28 Jul 2019
"26: Krüptoraha", Sun, 14 Jul 2019
"25: Tšernobõl", Sun, 07 Jul 2019
"24: Naksikosa", Sun, 23 Jun 2019
"23: Kuldne plokkflööt", Sat, 01 Jun 2019
"22: Kes signaali lasi?", Sat, 25 May 2019
"21: Õudne ja ohtlik keskkond", Sun, 07 Apr 2019
"20: Linn ja transport", Sat, 23 Mar 2019
"19: Kleit ja tantsija", Wed, 13 Mar 2019
"18: Spioonid ja häkkerid", Fri, 22 Feb 2019
"17: Müstiline müra", Thu, 14 Feb 2019
"16: Vaimud ja UFO'd", Wed, 30 Jan 2019
"15: Midagi peaks tegema", Sat, 12 Jan 2019
"14: Mis armastus tunneb nagu?", Mon, 31 Dec 2018
"13: Õiglus", Sat, 15 Dec 2018
"12: Veel kosmost", Sun, 25 Nov 2018
"11: Kosmos", Sun, 18 Nov 2018
"10: Toitumine", Mon, 29 Oct 2018
"9: Ajataju", Sun, 14 Oct 2018
"8: Kuidas üldse millestki keerulisest aru saada?", Sun, 30 Sep 2018
"7: Altruism", Sun, 16 Sep 2018
"6: Professionaalne eetika", Sat, 01 Sep 2018
"5: Elu mõte", Sun, 19 Aug 2018
"4: Suhted", Sun, 05 Aug 2018
"3: Isiklikud projektid", Sun, 22 Jul 2018
"2: Harjumused", Sun, 08 Jul 2018
"1: Nutisõltuvus", Sun, 24 Jun 2018